Rašelinový kořen č. 112

25,00 Kč

(25,00 Kč za kus)

S DPH

Rašelinový kořen je vhodný do akvárií, terárií, paludárií či na osazení epifyty. Kořen je odolný vůči vlhku, není ošetřen chemií, nehrozí tedy možnost otravy zvířat či rostlin. Kořen lze použít bez jakýchkoli úprav. V teráriu kořen neplesniví ani při pravidelném rosení, může být i částečně ponořen do vody. V akváriu uvolňuje huminové kyseliny, čímž získá voda v akváriu podobné vlastnosti jako voda v tropických řekách.

Délka: cca 12 cm.

Počet
Nelze objednat

  Pro osobní odběr kontaktujte:

608 038 239

Rašelinové kořeny jsou vhodné do akvárií, terárií, paludárií či na osazení epifyty. Kořeny jsou odolné vůči vlhku, nejsou ošetřeny chemií, nehrozí tedy možnost otravy zvířat či rostlin. Kořeny lze použít bez jakýchkoli úprav. V teráriu kořeny neplesniví ani při pravidelném rosení, mohou být i částečně ponořeny do vody. Velké kořeny lze použít i na skalku či do zahradního jezírka.

Délka: cca 12 cm.

Informace pro akvaristy:

V akváriu lehce okyselují vodu a pomáhají stabilizovat pH vody. Rovněž uvolňují huminové kyseliny, čímž získá voda v akváriu podobné vlastnosti jako voda v tropických řekách. Tím vytvoříme přirozené prostředí pro naše chované živočichy. Dobře obrůstají vodními rostlinami, např. rodu Anubias, Microsorium nebo jávským mechem. Kořeny mají obdobně antiseptické účinky jako např. olšové šišky nebo listy mandlovníku. Dobře se na nich vytírají různé cichlidy, v dutinách i Ancistrusi. Sumci, Ancistrusi aj. krunýřovci rádi okusují kořeny, doplníme jim tak přirozený jídelníček. Kořeny v akváriu zpočátku plavou, proto je protřeba je v akváriu zatížit. Během několika dnů až týdnů (podle velikosti) kořeny nasají vodu a nevyplouvají k hladině.